דף הבית >> חברות באיגוד >> חברי איגוד ITS
 

חברי האיגוד
למידע נוסף על כל חבר הקלק על לוגו חברה
אוטוטוקס
מובילה את התהליך העולמי לשימוש בתקשורת בין רכבים ובין תשתית לצורך הורדה משמעותית בתאונות הדרכים, שיפור התנועה, מתן מידע לרכב אוטונומי ואפשור שירותי תקשורת מתקדמים. משרד התחבורה האמריקאי מתעתד לחייב את כל המכוניות החדשות בשימוש בטכנולוגיה. הרכיבים של אוטוטוקס מכילים את כל אבני הבניין הנדרשים ממערכת תקשורת בין רכיבים. הרכיבים תוכננו על מנת לספק מידע אמין לנהג ולמערכות הרכב, בפרט ביצועי מערכת התקשורת, אבטחת מידע ללא פשרות ודיוק מיקום הרכב. מגוון מערכות, המותקנות אצל יצרני רכב ותשתית, משתמשות בדור הראשון של מוצרי החברה. 
>>


איתוראן
החברה המובילה באיתור ומיגון מתקדמים לרכב ולנהג. איתוראן מתמחה בסיכול גניבות, איתור כלי רכב, מתן שירותי מידע, ניהול ציי רכב, ניטור נהיגה, ניווט ועזרה בדרך.
השירותים המתקדמים של איתוראן מעניקים לכ- 540,000 לקוחות ברחבי העולם שקט נפשי ונסיעה בטוחה כבר יותר מ- 15 שנה. מוקדי הפעילות של איתוראן בעולם: ישראל, ארגנטינה, ברזיל ובמסגרת הפעילות הבינלאומית פעילה גם כספקית טכנולוגיה בסין ובדרום קוריאה. 
>>
 

IAT בע"מ
עוסקת במו"פ, חדשנות המצאות, וייזום שיתופי פעולה בינלאומיים בתחומי AEROSPACE , אנרגיה ו-ITS. בין לקוחותיה ושותפיה: משרד הביטחון, רפאל, אלביט מערכות, התעשייה האווירית, רכבת ישראל, הטכניון, מכון ויצמן, קבוצת פיאט, דיימלר-קרייזלר (מרצדס) . בראש החברה עומד אל"מ (מיל) אילן-ליפובסקי, ממייסדי איגוד ITS ישראל והמנכ"ל הראשון של האיגוד בשלבי הקמתו.
>>


CarLog
מערכת CarLog מביתEDT  חוסכת לך כסף ע"י מתן שירותים המאפשרים לשלוט טוב יותר בהתנהלות ציי הרכב ולהציג תרומה משמעותית לתוצאות העסקיות של ארגונים במגזר העסקי, התעשייתי, הציבורי והחקלאי בארץ ובעולם.
מאפשרת לך לקבל התראות ישירות לנייד על כל חריגה (מהירות יתר, טיפולי רכב, דיאגנוסטיקה, תדלוקים ועוד), בקרת מסלול וגידור גיאוגרפי ונקודות ביקורת.
הפתרונות היעילים שהמערכת מציעה, נוחים לשימוש ותפעול מהסמארטפון והמחשב ובכך מפחיתה את העלויות ומעודדת נהיגה בטוחה.
בין היתר החברה מספקת ניהול תחנות דלק פנימיות וצוברים, בקרת שערים ודלתות, איכון ציוד ועובדים – כל המערכות מרוכזות במערכת אחת לניהול קל ויעיל.
EDT הוקמה ב1988 ומערכותיה מותקנות במעל 500,000 כלי רכב ברחבי העולם.
www.carlog.co.il
>>


אינפריס
אינפריס הוקמה ב 2011 במטרה לפתח טכנולוגיה לשליטה עיוורת במסכי מגע. באמצעות הטכנולוגיה שפיתחה אינפריס, ניתן לתת לכל אצבע תפקיד שונה על המסך ובכך לאפשר שליטה במערכת המולטימדיה באמצעות מגע, תוך שימוש באצבעות שונות למטרות שונות ומבלי שיש צורך להביט במסך או לסמוך על פקודות קוליות. ב 2016 הציגה אינפריס מערכת מולטימדיה חדשנית שמתבססת על הטכנולוגיה אשר זכתה בפרסים יוקרתיים. לחברה אשר מונה כיום 6 עובדים יש מספר פטנטים רשומים והיא ממוקמת בירושלים. 
>>


אופטיבוס
פיתחה מערכת חדשנית לתכנון אופטימאלי של שיבוץ רכבים וסידור עבודה לנהגים בחברות תחבורה ציבורית, וחוסכת כ-15% מכלל הוצאות התפעול של לקוחותיה. עבור חברות תחבורה ציבורית, שיבוץ אופטימלי של אוטובוסים ונהגים במשימות השונות הוא גורם קריטי, אשר מבדיל בין חברת תחבורה כושלת לבין חברת תחבורה משגשגת.  
פתרונות קיימים לשיבוץ אופטימלי עובדים מאוד לאט ואינם גמישים.  אופטיבוס פיתחה טכנולוגיה פורצת דרך, המבוססת על שיטה ייחודית, המאפשרת פתרון אופטימלי בפרק זמן קצר מאוד.
הפתרון של אופטיבוס מחולל מהפכה בתחום התכנון והשיבוץ בעולם התחבורה הציבורית.
הוא מאפשר תכנון מהיר ויעיל של תוכניות עבודה בחברות תחבורה ציבורית, ובנוסף הוא מאפשר שינוי התוכניות כמענה לשיבושים בזמן אמת.
אופטיבוס היא החברה היחידה בעולם שמציעה פתרון לשינוי בתוכניות עבודה של חברות תחבורה ציבורית בזמן אמת.  
>>
 

אנגוג
 מפתחת טכנולוגיה ייחודית המאפשרת שימוש בסנסורים השונים הקיימים על גבי הטלפון החכם, על מנת להבין בזמן אמת את מצב הניידות והמיקום של המשתמש, תוך צריכת אנרגיה נמוכה מאוד. הטכנולוגיה מיושמת על ידי חברות שונות בעשרות מיליוני מכשירים בעולם ומשמשת מגוון רחב של יישומים, לרבות איתור מקומות חניה מתפנים באמצעות חכמת ההמון, ניהול ותכנון משאבי התחבורה והחניה בעיר ושיפור השירות למשתמש במגוון תחומים על ידי מיקוד במתן השירות הרלוונטי ביותר למצב המשתמש בכל רגע נתון.
>>
 

אלקטרואוד
תחום התחבורה הציבורית הקרקעית נמצא בתהליך מואץ למציאת פתרון נקי ממזהמים כדי להפחית באופן משמעותי את פליטת ה- CO2 והתלות בדלק אך ללא התפשרות בטיב השירות ומבלי להעלות את מחירי התפעול. החברה מתמקדת בתחבורה ציבורית עירונית ומציעה פתרון כולל למפעילים השונים.
הפתרון הנפוץ בעולם הינו שימוש בתחבורה חשמלית המונעת על ידי סוללה.אלקטרואד בחרה בגישה שונה לפתרון הבעיה על ידי פיתוח טכנולוגיה להעברת אנרגיה באופן אלחוטי מהכביש לצורך הנעת כלי הרכב חשמליים ובכך הסירה את הצורך בסוללה או בכל מקור אחר לאגירת אנרגיה, כתוצאה מכך הפחיתה את עלות הרכב ומשקלו באופן דרמטי ופתרה את מגבלת המרחק. הטכנולוגיה גנרית ותתאים לכל סוגי הרכבים חשמליים. 
>>


אלי ששון
מנהל פרויקטים בתחום הנדסה אזרחית ותשתיות טכנולוגיות ותחבורתיות: בעל כ- 20 שנות ניסיון בניהול, ארגון, בקרה וקידום תהליכים בתחומי ITS והנדסה אזרחית. ניסיון של כ- 10 שנות עשייה בפרויקט הרכבת הקלה בירושליים, ניהול פרויקטים עבור נתיבי ישראל בתחום ITS, ניהול פרויקטים טכנולוגיים- BRT מטרונית חיפה. ניסיון עשיר בהובלת תהליכים מצד המבצע ומצד המזמין. 
>>


אמי-מתום מהנדסים ויועצים בע"מ
מחברות ההנדסה המובילות בישראל בתכנון ופיקוח בתחומי תשתיות, מבנים ומתקנים וניהול פרויקטים בתחומי ההנדסה. אמי-מתום הינה חברה פרטית בבעלות מס' מהנדסים בעלי ניסיון רב בתכנון וניהול פרויקטים בארץ ובחו"ל. בחברה מועסקים למעלה מ- 150 מהנדסים ובעלי מקצועות נוספים. אמי-מתום פועלת מ- 3 משרדים מרכזיים בחיפה, תל-אביב וירושלים.
החברה בעלת ניסיון בביצוע פרויקטים הנדסיים הכוללים מעורבות ושיתוף פעולה עם חברות הנדסה מאירופה וצפון אמריקה. לחברה ניסיון ייחודי בקידום פרויקטים בשיטות מתקדמות ובשיתוף סקטור פרטי (BOT, PFI, PPP).
>>
 

אריאל-וימאזור בקרת תנועה וחניה בע"מ, חברה מקבוצת י.ש האחים יעקובי בע"מ
אריאל-וימאזור נוסדה ב-1971 ומאז מובילה בארץ את תחום התנועה והחניה. החברה מובילה את התחומים בהם מתמחה כחברת אינטגרציה של טכנולוגיות בתחום שחלקם מיובאות וחלקם מפותחות על בסיס צורכי השוק המקומי. החברה מובילה במערכת בקרה ושליטה על רמזורים, מערכות העדפה לתחבורה ציבורית ולרכבות קלות, מתן העדפה לתחבורת חירום, מערכות שליטה ובקרת מנהרות, וכן במערכות License Plate Recognition  בקרת כניסה לרכבים מבוססי מערכות. תחומי ההתמחות של החברה: מערכות שליטה ובקרת תנועה, מערכות העדפה, מערכות שליטה ובקרת רכבים מבוססי LPR ומערכות חניה on and off street
>>
 

ב.ט.ה - בר-טל הנדסה בע"מ
נוסדה ב 1979 על ידי ז'אן בר-טל בעל תואר שני בהנדסה אזרחית מהטכניון ובעל תעודת מומחה מטעם משרד התחבורה. חברת בת: ת.מ.ת. תפעול מערכות תחבורה בע"מ. החברה עוסקת בתכנון רמזורים ,מערכות בקרה, חניונים, תכנון תנועתי של שכונות, הסדרי תנועה לביצוע עבודות בכבישים, פיקוח על ביצוע רמזורים ושיפורים בטיחותיים.  
>>
 

ד"ר דורון בלשה
משרדו עוסק בייעוץ בנושאי תנועה ותחבורה ייחודיים ומגוונים.לאחר 20 שנות פעילות כמנכ"ל נתיבי כרמל, נתיבי איילון ויפה נוף, ולאחר 4 שנים כפרופסור להנדסת תחבוה בטכניון, ד"ר דורון בלשה משמש כיועץ למשרדי הממשלה וחברותיה, לעיריות ולגופים ציבוריים אחרים בתחומים הבאים: מדיניות תחבורה, תכניות אב, הנדסת תנועה, ניהול תנועה, בטיחות בדרכים, תחבורה ציבורית וניהול פרויקטי תחבורה. כיו"ר איגוד ITS-ישראל במשך 6 שנים ועד לאחרונה, מנסה ד"ר בלשה לקדם נושא חיוני זה בכל מסגרת אפשרית. 
>>
 

DG2MARKET
חברה בעלת מוניטין עסקי, ידע עשיר, ניסיון מוכח מעל 15 שנים בתחום מערכות כרטוס, ספירת נוסעים ומערכות אחרות בתחבורה הציבורית.
חברת DG2MARKET הינה חברה המתמחה בייעוץ, ביזמיות ובפיתוח עסקי בינלאומי  בדרום אמריקה ואמריקה הלטינית בפרט,  החברה  מספקת ללקוחותיה סל של שירותי פיתוח עסקי,  ייעוץ שיווקי וליווי מקצועי.  
>>
 

דסל טכנולוגיות
מובילה עולמית במתן שירותי ניתוח והפצה של נתוני תנועה מדויקים. המידע כולל נתוני מהירות על גבי הכבישים בזמן אמת, נתונים היסטוריים וכן נתונים חזויים. הוא מופץ באופן מסחרי ללקוחות החברה ומשמש כבסיס לסקרי תנועה שונים כגון סקרי מהירות, נפחי תנועה ומטריצות מוצא-יעד. הטכנולוגיה של דסל מבוססת על היתוך מתוחכם של מספר מקורות מידע גולמיים ביניהם ניטור נתונים אנונימיים של מיקום ותנועת מכשירים סלולריים, נתוני GPS, נתונים על אירועים בדרכים וכל מידע זמין אחר.
דסל מספקת ותומכת בשילוביות המידע במערכות שונות של שותפותיה ביניהן מערכות ניווט מובילות, גופים ופרויקטים ממשלתיים, ערוצי תקשורת, מערכות ניהול ציי רכב, מועדוני רכב, וכן שירותים ואפליקציות סלולריות.  
>>
 

דרך ארץ הייוויז מנג’מנט קורפוריישן בע”מ
מפעילת כביש 6, כביש האגרה הראשון בישראל. החברה מהווה מרכז ידע בכל הקשור להקמה ואינטגרציה של מערכות אגרה וניהול תנועה, וכן הקמה וניהול של חדרי בקרה. החברה מתפעלת את מערכות האגרה ובקרת התנועה בכביש 6 ואחראית על ניטור ותחזוקת הכביש, שירות לקוחות, טיפול בתקלות ומפגעים, תגובות מידיות במצבי חירום, טיפוח נופי וגבייה של אגרת הנסיעה.  
>>
 

היסעים.נט
הוקמה על ידי רענן חסידוף - מהנדס תחבורה, בוגר הטכניון. התמחות בתחום תחבורה ציבורית. מתן שירותי ייעוץ לרשויות מקומיות המציבות את שיפור מערכת התחבורה ציבורית על סדר היום. ביצוע סקרים כבסיס לתחזיות וניתוחים. פועל לשיפור השילוביות במערכת במסגרת פנל משותף למפעילים ולמשתמשים. מקדם שדרוג המערכת באמצעות מערכות חכמות: מערכת מידע (לוחות זמנים), מערכות תפעול שונות (ביניהן עדיפות ברמזורים), מערכות כרטוס (רב-קו). יוזם הפעלת אפליקציה לנסיעות משותפות לעידוד מעבר מרכב פרטי לתחבורה ציבורית (פיילוט לתחנת רכבת). פעיל בארגוני סביבה המעודדים מעבר לתחבורה ציבורית. חבר בהנהלת האגודה הישראלית למחקר תחבורה. 
>>
 

פרופ' הלל בר-גרא
חבר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, במחלקה להנדסת תעשייה וניהול.
פרופ' בר-גרא הוא ראש המעבדה למחקר תחבורה. הרקע האקדמי שלו כולל תואר ראשון במתמטיקה פיזיקה ומדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית, תואר שני במתמטיקה מהאוניברסיטה העברית, ודוקטורט בהנדסה אזרחית עם התמחות בתחבורה מאוניברסיטת אילינוי בשיקאגו. פרופ' בר-גרא פעיל בכתבי עת ובוועדות וארגונים אקדמיים בין-לאומיים. מחקריו מתמקדים במערכות תחבורה ובבטיחות בדרכים, ומשלבים שיטות כמותיות, ניתוח בסיסי נתונים גדולים, מחקרים בסימולאטור, וניסויי שטח.  
>>
 

המכון לחקר התחבורה
החל בפעילותו בשנת 1977 כיחידת מחקר אוטונומית בטכניון. הוא משמש אכסניה לפעילות מחקרית של חברי סגל מיחידות אקדמיות שונות בטכניון, הפועלים יחד עם צוות קבוע של חוקרים מתחומי ההנדסה והמדעים. המחקר במכון מכסה מגוון רחב של נושאי תחבורה, אשר ממומן בעיקר על ידי כספים ציבוריים. המכון עוסק בבעיות הליבה של מערכת התחבורה ובכללם בעיות בתחומי הבטיחות בדרכים, תכנון תחבורה, ניהול תנועה וניידות, תשתית דרכים, אנרגיה וסביבה. המחקר במכון מכוון לפיתוח פתרונות בחזית הידע, תוך שילוב המחקר הבסיסי והיישומי. המכון לחקר התחבורה מקיים קשרים עם גורמי האקדמיה, המשק והתעשייה בארץ ובעולם ופעיל בפרוייקטי מחקר מקומיים ובינלאומיים. בשנים האחרונות המכון שם לעצמו כמטרה את הגברת ההבנה והמודעות בתחומי ניהול ניידות ובטיחות בדרכים, תוך שימוש ביכולות של חוקרי המכון. 
>>
 

טלסקופ- חברה מובילה בייעוץ וניהול בפרויקטים הנדסיים-טכנולוגיים בכלל ובתחום התחבורה בפרט, בעלת נסיון בניהול בשלב התכנון ובשלבי הביצוע בתשתיות, תקשורת, בקרת תנועה וכיו"ב. בין הפרויקטים המובילים: ניהול פרויקט בקרת התנועה בכביש 531, ניהול העתקת תשתיות בקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן, ניהול ביצוע התקנת שלטי PIS בפריסה ארצית עבור החברות קווים וסופרבוס ועוד.
>>


וואליראן
החברה פועלת למטרת פיתוח פתרונות טכנולוגיים למניעת תאונות דרכים, צמצום עומסי תנועה, תוך כדי שילוב וקידום רכבים אוטונומים בכביש. וואליראן בונה את הגשר הטכנולוגי בין עולם התחבורה של היום לעולם התחבורה החכמה של מחר.
>>
 
 
TMS
מובילה בתחום בקרת התנועה בישראל. במהלך 20 שנות פעילותה, סייעה החברה לארגונים פרטיים וציבוריים בארץ ליהנות ממערכות בקרת תנועה המתקדמים ביותר - החל מפיתוח, דרך הטמעה והתקנה ועד לתמיכה. במסגרת מחויבותה לאיכות ולשירות הטובים ביותר, מעמידה TMS את המומחים המובילים בתחומם ומבססת את מערכותיה על החומרה והתוכנה במקדמות בעולם. הפתרונות המשולבים של TMS כוללים מערכות בקרת תנועה, מצלמות בקרת תנועה ומערכות ניטור ומדידה. בכל פריסה אנו משלבים את מגוון החומרות והתוכנות המתקדמות והחדשניות ביותר בעולם עם פתרונות ייעודיים הנותנים מענה אפקטיבי לצרכיו הייחודיים של כל לקוח.
השימוש בטכנולוגיות מתקדמות מאפשר לנו לספק את הפתרונות העדכניים, המהירים והאמינים  ביותר, כבסיס איתן הנותן מענה גם לצרכים עתידיים. 
>>
 

TowerSec
היא חברת גלובלית להגנת סייבר לתעשיית הרכב, יצרני רכב וספקיהם ברמות השונות. החברה הוקמה בשנת 2012 ומשלבת בצורה ייחודית מומחיות סייבר ישראלית בשילוב עם עשרות שנות ניסיון של יצרני רכב מארה"ב. החברה היא חברה גלובלית, עם משרדים במישיגן ארה"ב, ברלין, גרמניה ומרכז פיתוח בישראל. 
>>
 

כביש חוצה ישראל בע"מ
חברה ממשלתית שהוקמה ע"י ממשלת חברת כביש חוצה ישראל במרץ 1993 במטרה לסלול את כביש חוצה ישראל. החברה הוקמה במתכונת של "מנהלת כאשר העבודות מוצאות לגורמי חוץ, לתכנון, ביצוע וייעוץ בתחומים שונים. חברת כביש חוצה ישראל הינה הרשות הממונה לפרויקטים: כביש 6, נתיב מהיר, ומנהרות הכרמל. החברה עוסקת בקידום סלילתו של הכביש באורך של כ- 250 ק"מ – מצומת כברי בצפון, עד צומת הנגב בדרום. 
חברת כביש חוצה ישראל היא "הרשות הממונה" מטעם המדינה לפקח על הזכיינים השונים בתחומי פעילותם הקשורים לכביש האגרה. 
>>
 

מאיר
לאורך עשרות השנים בהן קבוצת מאיר פועלת, המוטיב המרכזי שאפיין את התנהלותה העסקית היה והנו גם כיום "גישה מפותחת לאנשים" עובדים ולקוחות, גישה זו באה לידי ביטוי בתרבות שירות מפותחת המגולמת בתפיסת "הלקוח במרכז". 
  • וולוו משאיות- IMS-  מעטפת שירותים חכמים לניהול יעיל,אחראי,חסכוני וחכם של המשאית שלך.
  • וולוו צמ"ה- וולוו ציוד מכני הנדסי.
  • צמיגי מישלין- המסוגלים לקצר את מרחק הבלימה בכ-3 מטרים בהשוואה לצמיגי חמשת היצרניות המובילות. 
  • הונדה אופנועים- הונדה חרטה על דגלה את הובלת הבטיחות בדו גלגלי.
  • הונדה פרטיות- מערכת ה- CTBA של הונדה, המהווה מערכת בלימה אוטומטית הפועלת במהירויות של 5-30 קמ"ש. 
  • יגואר- TORQUE VECTORING- המערכת מסייעת לדגם ה XE החדש להיכנס לפניות באופן מדויק יותר.
  • וולוו פרטיות- וולוו XC90 החדשה: המכונית הבטוחה בעולם.
כיום ובעתיד עוסקת החברה בדרכים שונות לשפר ולשכלל את הפתרונות שלה ללקוחותיה השונים, ובכך לשמר את נאמנותם לאורך זמן לתועלת ההדדית של שני הצדדים.  
>>
 

Mobileye
מובילה עולמית בעיצוב ופיתוח תוכנה ובטכנולוגיות הקשורות למערכות סיוע לנהג מבוססות מצלמה. הטכנולוגיה של מובילאיי שומרת על הנהג מפני סכנות בכביש, דואגת לביטחונו, מקטינה את הסיכוי להיות מעורב בתאונת התנגשות ומצילה חיים. המערכת מורכבת ממצלמה שתפקידה לצלם את המתרחש על הכביש ולבצע פרשנויות מפורטות של שדה הראייה כדי לחזות התנגשויות אפשריות עם כלי רכב אחרים, הולכי רגל, רוכבי אופניים, בעלי חיים, פסולת ומכשולים אחרים. המוצרים של Mobileye מסוגלים גם לזהות סימני כביש כגון נתיבים, כביש גבולות, מחסומים ופריטים דומים, כמו גם לזהות ולקרוא תמרורים ורמזורים. מובילאיי משולבת בדגמי מכוניות מ -23 יצרניות גלובליות כוללים BMW, פורד, ג'נרל מוטורס, ניסאן וולוו. כמו כן נמכרים גם בשוק ה-aftermarket.
>>
 

מכללת אפקה- ד"ר ישראל פלדמן
המכללה מספקת מענה לצרכים הטכנולוגיים של גופים תעשייתיים ויזמים, על ידי מתן שירותי מחקר מוזמן, פיתוח אבות טיפוס, ביצוע הוכחות היתכנות וייעוץ. לשם תמיכה בשיתופי הפעולה עם התעשייה, הקימה המכללה מערך הכולל מומחים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה, תשתיות טכנולוגיות ומעבדות ייחודיות. המרכז לתשתיות, תחבורה ולוגיסטיקה במכללה מספק לגופים תעשייתיים וממשלתיים שירותי מחקר, פיתוח וייעוץ בתחום התשתיות, תחבורה ולוגיסטיקה. בין השירותים – הערכת ביקושים, ניתוח צרכי המשתמש, תכנון לטווחים קצרים וארוכים, פיתוח מוצרים ושירותים והערכת יעילות.
>>
 
ד"ר משה גבעוני 
הוא מרצה בכיר וראש היחידה למחקר תחבורה בחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם שבאוניברסיטת תל אביב. הוא גם חוקר עמית ביחידה ללימודי תחבורה שבאוניברסיטת אוקספורד בה הוא שהה מעל ארבע שנים כחוקר בכיר לפני שהצטרף לאוניברסיטת תל אביב באוקטובר 2011.  ד"ר גבעוני מתמחה בתחום התחבורה והניידות, עם דגש על מדיניות וכלכלת תחבורה וההיבטים הסביבתיים של תחבורה. הוא השלים תואר ראשון בכלכלה וגיאוגרפיה ואח"כ תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב ותואר שלישי בתכנון ב- University College London. את הפוסט-דוקטורט עשה ד"ר גבעוני במחלקה לכלכלה מרחבית ב- Free University Amsterdam כעמית מרי קירי. ד"ר גבעוני הוא עורך בכתב העת Transport Reviews. משה הוא עורך שותף של הספר (Towards Low Carbon Mobility  2013, בהוצאת Edward-Elager
>>
 

נתיבי איילון
הינה חברה ממשלתית שהוקמה בתחילת שנות ה-70 כגוף משותף לממשלת ישראל ועיריית תל אביב, במטרה ליצור תוואי לכביש המהיר ומסילת הרכבת באפיק נחל האיילון. כיום, החברה מופקדת על הקמה ופיתוח של עורקי תחבורה עירוניים ומטרופוליניים בתל אביב ובכל גוש דן. 
>>
 

נתיבי ישראל
החברה הלאומית לתשתיות תחבורה בע"מ (מע"צ לשעבר) הוקמה בשנת 1921. החברה הינה חברה ממשלתית האחראית על תכנון, פיתוח ואחזקת רשת הכבישים הבינעירונית בישראל ופיתוח מסילות רכבת. תפיסת ההפעלה של החברה מתבססת על שימוש במיקור חוץ.
חברת נתיבי ישראל הקימה ומתחזקת תשתיות תחבורה ששווין הכלכלי מוערך בסכום של כ-100 מיליארד שקל. החברה מנהלת את התנועה ומתחזקת רשת כבישים של כ-7,700 ק"מ של כבישים וכ-1,200 גשרים ומנהרות. בין הפרויקטים מובילים בתכנית "נתיבי ישראל" לשנים 2011-2016:
"הזרוע המזרחית" - הרחבה ומחלוף של כבישי הגליל מצומת עמיעד ועד למחלף התשבי (כבישים מס' 85-65-77) ויצירת דרך בטוחה ונטולת רמזורים מאצבע הגליל למרכז הארץ."רכבת העמק" - הקמת מסילת רכבת מחיפה עד לבית שאן, עם 5 תחנות, כולל התחנה בעפולה, סמוך לתוואי של רכבת העמק ההיסטורית.
>>
 

סופרים ארקיטקטור בע"מ
>>
 

Saver1
הינה מערכת המונעת תאונות דרכים הנגרמות כתוצאה מ- TWD : סימוס וגלישה בזמן נהיגה. הסיכוי לחוות תאונת דרכים למי שמסמס או גולש תוך כדי נהיגה הוא פי 23. בארה"ב נהרגים מידי שנה כ- 3000 צעירים כתוצאה ישירה מ- TWD.
כל נהג אשר נוהג ברכב בו מותקנת מערכת Saver1, לא יוכל להשתמש בטלפון הסלולארי שלו ביישומים אשר אינם מותרים ע"פ חוק באותה מדינה.
אנו המערכת היחידה אשר יכולה להבטיח בוודאות של כמעט 100% שרכב אשר בו מותקנת מערכת Saver1 ועבר תאונת דרכים, לא עבר אותה כתוצאה מ- TWD. יכולת זו מאפשרת לנו לקחת את הסיכון אשר בו גלומים כל שנה, אלפי הרוגים ונזק של עשרות מיליארדי דולרים, להסיר אותו מהרכב ולהביא אותו את המודל העסקי שלנו – ציי רכב, חברות ביטוח ויצרני הרכב. 
>>
 

סי. ג'י - סמארטק
שירות לפיתוח אסטרטגיה, חדשנות, מחקר ופיתוח עסקים באמצעות ייזום, הקמה וניהול של פרויקטים רב מערכתיים במימון האיחוד האירופי. 
>>

Symbioset
מתמחה בתכנון מערכות תקשורת ותשתיות, בייעוץ ויישום פתרונות אינטגרציה ובדיקות למערכות תקשורת מבוזרות משלב התכנון ועד לאספקה ללקוח. מתמחה בפיתוח תהליכי הנדסת מערכת, תהליכי פיתוח, אימות וולידציה וכן בחינת המערכות לעמידה בביצועים ובתנאי עומס המשקפים את הסביבה התפעולית.
>>
 

ספוטם 
הינה ארגון ייעוץ ומידע לתחומים של רכב מקושר (Connected car), תחבורה חכמה, שירותים מבוססי מיקום ואינטרנט של דברים (Internet of things). ספוטם מעניקה שרותי ייעוץ טכנולוגיים, שיווקיים ואסטרטגיים. כמו כן מספקת החברה שרותי מידע, מחקר ומודיעין תחרותי בתחומים המתוארים.  
>>
 

ספטרוטק הינה חברת הטלמטיקה המובילה עם ניסיון של למעלה מ-25 שנה. בחברה מפתחים, מייצרים ומשווקים מוצרים ופתרונות לשוק הרכב שהינם ירוקים, בטוחים, אמינים ובעלי עלות תחרותית .החברה מייצרת את המוצרים במיטב שיטות התכנון ומתאימה אותם לסטנדרטים המקובלים ב- 3 תחומי התמחות: טלמטיקה, מוצריOEM   ו-ODM  ופתרונות למיגון הרכב. ספטרוטק נמצאת בצמיחה ובפריצת דרך בשוק הטלמטיקה בעקבות שיווק הפתרונות החדשים בשם i-Watcher ללקוחות עסקיים ופרטיים. היתרונות של פתרונות ה i-Watcher :מאפשר לאתר את הרכב בזמן אמת על מפות On-Line  אפשרות לתוכנת ניהול צי ושליטה ובקרה (MABAT On-Line) ,מתן התראות על מהירות, גרירה, הטיה, מתח מצבר נמוך וניתוק מצבר, אפשרות למניעת התנעה מחדש (ממרכז הבקרה), מאופיין בצריכת זרם נמוכה וזמן פעילות ארוך עם בטרייה פנימית, משלב כניסות מרובות לשליטה ובקרה ועוד. 
>>
 

עיריית ירושלים
האגף לתחבורה ופיתוח תשתיות אחראי להמלצה וליישום מדיניות התחבורה ולפיתוח התשתיות בעיר באמצעות תכנון, ביצוע ובקרה של התשתית הציבורית בעיר, לרבות פעולות בתחומים אלו: פרויקטים בתחום התשתיות במרחב הציבורי, סלילת כבישים ומדרכות, הסדרי תנועה, ניהול תנועה, רמזורים והנגשתם לאנשים עם מוגבלויות, תחבורה ציבורית והסעת המונים, תאורת רחובות, מתקנים והסדרים של בטיחות, מטה הבטיחות העירוני ועוד. האגף מבצע את העבודות באופן ישיר באמצעות יחידותיו ו/או באמצעות קבלני משנה ו/או באמצעות קבלני משנה ו/או באמצעות חברות בת עירוניות וגופים אחרים. האחריות לפיתוח נאות מחייבת בקרה על התכנון והביצוע, תיאום בין הגורמים השונים ואיכות מקצועית גבוהה.
האגף מקפיד על עדכון ועל הטמעת טכנולוגיות חדשות בנושאי התחזוקה שבתחומו, החל ממערכת פיקוד, מחסומים חכמים וכלה במערכת ניהול תנועה המטפלת ברמזורים ובמנהרות בכבישים העורקיים.
>>
 

עיריית תל אביב יפו
העיר תל אביב יפו, הבירה התרבותית והכלכלית של ישראל, מתמודדת עם אתגרים עירוניים ותחבורתיים שונים. מעל ל-250 אלף רכבים של יומימיים נכנסים לעיר מידי יום וזאת לצד הצורך של 400 אלף תושבי העיר להתנייד בה יום-יום לצרכי חינוך, תעסוקה ובילוי. בשנים האחרונות נסללו בעיר מעל ל-120 קילומטרים של שבילי אופניים והשימוש באופנים הגיע לכ-16% מהנסועה העירונית. תל אביב-יפו מהווה מרחב עירוני נוח לפיילוטים תחבורתיים ואולם היא זקוקה בראש ובראשונה לתחבורה ציבורית יעילה ומתפקדת. לעירייה מרכז הבקרה המתקדם ביותר בארץ וכיום, עם עבודות הרכבת הקלה המשפיעות על כל מרקם החיים בעיר, העירייה נדרשת לחשיבה יצירתית ומקיפה בכל הנוגע לתחבורה, התניידות ונגישות.  
>>
 

פוינטר מבית שגריר
מערכות משווקת מערכת מתוחכמת לאיתור ומיגון כלי רכב, נגררים קונטיינרים וסחורות ובנוסף מציעה ללקוחותיה מגוון שירותים מתקדמים כגון: לחצן מצוקה לרכב, אפליקציית IPOINTER, פתיחת דלתות מרחוק, התרעה בזמן אמת באמצעות SMS על פריצה לרכב, חריגה ממהירות, יציאה מאזור מוגדר, גניבת דלק, ניסיון התנעה ע"י מורשה מחוץ לשעות העבודה, התראה על מצלמות מהירות והתראה על תאונה עם ePointer נקבל התראה בזמן אמת על מעורבות הרכב בתאונה, נתקשר לרכב ונפעיל כוחות הצלה במידת הצורך. פוינטר IQ בתוספת מסך DFD תנטר את התנהגות הנהג ותסייע לנהיגה נכונה וזהירה. לפוינטר מערכת ניהול צי מובילה המשלבת הובלה בקירור, ניתוח התנהגות נהג, נתוני FMS (Fleet management system) ודיאגנוסטיקה בטכנולוגיית CANBUS, לחץ אויר וטמפרטורת הצמיגים, העברת נתוני RFID ופילוח סוגי נסיעה פרטי/עסקי וחישובי שווי רכב.
פוינטר מפעילה מערך שירות לקוחות ומערך מבצעי 24/7.
>>


Foresight
פורסייט הינה חברת טכנולוגיות העוסקת בתכנון, פיתוח ומסחור של מערכות מתקדמות לסיוע לנהג (ADAS) בתלת-מימד.
ייעוד החברה לחולל מהפכה בתחום המערכות המתקדמות לסיוע לנהג, על ידי אספקת פלטפורמה חדשנית המאפשרת דיוק גבוה וגילוי מהימן תוך הבטחת שיעור מינימאלי של התרעות שווא. בינואר 2016 החלה Foresight להיסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב וגייסה עד כה 25 מיליון ₪ לצורך האצת פיתוח ומסחור מוצריה.
>>
 

שמואל צירקל
משרדו של צירקל נוסד ב-2001 עוסק בייעוץ בתכנון ופיקוח בתחומי תשתיות, מערכות בקרה וטמ"ס, מתקנים ופרויקטים ייחודיים ומגוונים, בתחומי תנועה ותחבורה. המשרד מתמחה בין השאר בנושאי רמזורים ומערכות בקרת רמזורים, מערכות בקרת חניה ואכיפה, מערכות בקרת כבישים ומנהרות. לאחר 32 שנות פעילות במגזר הפרטי בתפקידים שונים ובמסגרתן כמנהל חב' אריאל הנדסת חשמל ורמזורים ובמגזר הציבורי כמקים ומנהל מרכז ניהול תנועה ירושלים (מנת"י), שמואל צירקל מספק שירותים לחברות ממשלתיות ועירוניות, לעיריות, למשרדי הממשלה ולגופים ציבוריים אחרים. 
>>
 

קומיוניקשר בע"מ נוסדה בשנת 2003. החברה מספקת שירותי יעוץ תכנון וניהול הביצוע לפרויקטי תשתיות תקשורת,  רמזורים,  מערכות בקרה תנועה וחניה,  שילוט אלקטרוני וטמ"ס. לחברה ניסיון ייחודי בתחום תכנון וניהול תשתיות הרמזורים והבקרה בתוואי הרכבת הקלה בירושלים, כולל ביצוע הסדרים זמניים והקמת צמתים חדשים וכן ניסיון רב ביעוץ ובתכנון בתחום התשתיות למערכות ITS לרשויות, למשרדי מהנדסי תנועה, חשמל ובקרה. 
>>
 

ר.ס תעשיות בע"מ
>>


QIS מתמחה בתכנון ופיתוח של מערכות מידע ומסדי נתונים ומתן פתרונות אופטימיזציה, תוך שמירה על חדשנות טכנולוגית ויצירתיות רעיונית. החברה מציעה פתרונות בתחומי התפעול והשליטה המוניציפאליים, תכנון וניהול תעבורה, אופטימיזציות בעיבוד מידע עבור חברות התקשורת הסלולארית וניהול תהליכים בעזרת מערכת פנימית להבטחת איכות ובקרת תהליך. בנוסף, QIS מפתחת תהליכים מבוססי מידע על גבי אינטרנט ואפליקציות למסופונים וטלפונים סלולריים, תוך שימוש בתקשורת קווית ואלחוטית בסטנדרטים גבוהים של אבטחת מידע ויישום שמירה על רשומות מבוקרות. כחלק מההתמחות בפתרונות, QIS מספקת סנכרון של מידע מקומי ומרוחק עם מסד מרכזי עם אמצעי תקשורת שונים (סלולארי, רשת אלחוטית, אינטרנט), ממשקים למערכות שונות  כגון משרדי ממשלה, מערכות בקרת רשתות סלולאר ועוד.
המומחיות שלנו כוללת ידע נרחב בניתוח ועיבוד כמויות נתונים עצומות למידע חיוני ושמירה במסדי נתונים מרכזיים לשליפת מידע מהיר ובזמן אמת, תכנון ופיתוח מערכות מידע ומסדי נתונים, פתרונות אופטימיזציה מחקר וניתוח. מוצרים : אופטימיזציה של רשתות תקשורת, הנדסת רשת, ניהול מתקני ואנטנות סלולאריות, ניהול כניסות ויציאות לאזורים/ישובים וכדומה, טיפול באירועי חירום. מערכת בקרת כניסות, ,מערכת בבקרת תנועה, אכיפה אוטומטית דוחות חניה, מערכות לניהול חניונים. 
>>
 

שלמה פלדמן, יועץ פרטי בתחום התנועה והחניה - שימש כמנהל אגף התנועה בעיריית תל אביב-יפו. במסגרת תפקידו היה אחראי בנושאי מדיניות ניהול, תכנון ופיתוח של מערכות התנועה והתחבורה העירוניות, כולל ניהול ובקרת תנועה ואחזקת סימון ואביזרי תנועה. נוסף לכך, שימש כדירקטור בחברת "נתיבי איילון" והיה חבר בוועדות ההיגוי של משרד התחבורה בכל הקשור בתכנון התנועה, בקרת תנועה ורמזורים, תחבורה ציבורית, בטיחות בדרכים וחניה. 
>>
 
 מפת אתר | תנאי שימוש באתר
  איגוד ITS ישראל, ת.ד 5203, הרצליה 4615102  טל. 09-9516174