דף הבית >> פעילויות >> קבוצות עבודה >> לחצן מצוקה eCall
 
 
הקמת קבוצת עבודה למערכת לחצן מצוקה eCall 
 
לחצני מצוקה פותחו במטרה לקצר את זמן ההמתנה מתחילתו של אירוע התאונה ועד להגעת כוחות ההצלה למקום האירוע. השימוש בלחצן מצוקה, מעלה באופן משמעותי את סיכויי ההישרדות של נפגעי גוף במצבי הסיכון הנגזרים מכל סוג של תאונת דרכים ולמהירות הגשת טיפול ראשוני לפצוע יש משמעות קריטית על חייו. קיימות מספר תצורות למערכות ורובן ככולן עובדות בטכנולוגיה אלחוטית (סלולארית או אחרת). רוב לחצני המצוקה משווקים כמוצרי מדף וניתן להתקינם בכל רכב. על פי  עקרון הפעולה מרגע שרכב נפגע בהתנגשות, מפעילה מערכת חיישנים את מערכת התקשורת השולחת אות מצוקה אל אחד או יותר מתחנות ההצלה הסמוכות למקום האירוע ובו בזמן, נשלח אות גם למרכז תקשורת אליו מחובר המנוי. אות המצוקה מראה את מיקומו המדויק של הרכב ממנו נשלח האות, מקל בכך על איתורו ומקצר את זמן ההגעה אליו. ניתן להפעיל את לחצן המצוקה גם באופן ידני במקרי מצוקה שונים.
 
איגוד ITS ישראל מזמין את חבריו ובעלי עניין נוספים להציע מועמדותם לקבוצת עבודה בנושא לחצן מצוקה eCall. קבוצת העבודה, תעסוק בהיבטים הטכנולוגיים הנגזרים מן ההגדרות הפונקציונאליות שמערכת זו אמורה לספק.
בימים אלה, בוחן האיגוד את המשך פעילות קבוצת העבודה וכל המעוניין להציע רעיונות לקידום הנושא מוזמן לפנות לאיגוד בכתובת contact@itsisrael.org 
 
 
 
     
 מפת אתר | תנאי שימוש באתר
  איגוד ITS ישראל, ת.ד 5203, הרצליה 4615102  טל. 09-9516174